KGNF KORE GİNSENG TABLET ÜRETİMİ NASIL YAPILMAKTADIR?

6 YIL BOYUNCA YETİŞTİRİLMEKTEDİR

Kore Ginsengi bir çiçek türü olup sadece kökü kullanılmaktadır. Ginseng çiçeğinin kökü ise 6. senesinde gelişiminde en iyi büyümesini yapmasından dolayı 6 yıl boyunca özenle yetiştirilmektedir.

HASAT DÖNEMİ

6 yıl boyunca özenle yetiştirilen Ginsengler gelişimini tamamlamışlar ise her yılın Eylül ile Ekim aylarında hasatları yapılmaktadır.

AYRIŞTIRMA VE TEMİZLEME

Toplanılmış Kore Ginsengleri öncelikle son teknoloji makinelerde temizlik işleminden geçerek topraktan arındırılmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasından sonra Ayrıştırma işlemine geçip kalitelerine göre sınıflandırılmaktadır.

EKSTRAKT ÇIKARTILMASI

Özenle seçilen Kore Ginsengleri Ekstrak Makinelerine koyulup 4 defa olmak üzere her defasında 8 saat kaynatılarak ekstraktı çıkartılmaktadır.

KURUTMA VE TABLETLEME

Kore Ginsenglerinden elde ettiğimiz Ekstrak yardımcı maddeler ile karıştırılmaktadır. Karıştırılan hammadde 60-70°C`de kurutulur ve sterilize edilerek ayrıştırılır.Kurutulan hammaddeyi hijyenik olarak temizleyerek sterilize tabletleme makinesine konarak tabletlemesi yapılır.

PAKETLEME

Paketlenmiş Ginseng Tablet ürünüleri mühürlü kap ile belirlenen 80 adet miktarına göre paketlenir. Ayrıca şişe dışındaki dış pakete de ek olarak güvenlik etiketi yapıştırılarak kapalı hale getirilir.

Play Video
    Sepet
    × Destek