KGNF - NongHyup

GİNSENG TABLET ÜRETİMİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Hasat Dönemi

6 yıl boyunca özenle yetiştirilen Ginsengler gelişimini tamamlamışlar ise her yılın Eylül ile Ekim aylarında hasatları yapılmaktadır.

6 Yıl Boyunca Yetiştirilmektedir

Ginseng bir çiçek türü olup sadece kökü kullanılmaktadır. Ginseng çiçeğinin kökü ise 6. senesinde gelişiminde en iyi büyümesini yapmasından dolayı 6 yıl boyunca özenle yetiştirilmektedir.

ginseng tabletlerin temizlenme şekli

Ayrıştırma ve Temizleme

Toplanılmış Ginsengler öncelikle son teknoloji makinelerde temizlik işleminden geçerek topraktan arındırılmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasından sonra Ayrıştırma işlemine geçip kalitelerine göre sınıflandırılmaktadır.

Ekstrak Çıkartılması

Özenle seçilen Ginsengler Ekstrak Makinelerine koyulup 4 defa olmak üzere her defasında 8 saat kaynatılarak ekstraktı çıkartılmaktadır.

Kurutma ve Tabletleme

Ginsenglerden elde ettiğimiz Ekstrak yardımcı maddeler ile karıştırılmaktadır. Karıştırılan hammadde 60-70°C`de kurutulur ve sterilize edilerek ayrıştırılır.Kurutulan hammaddeyi hijyenik olarak temizleyerek sterilize tabletleme makinesine konarak tabletlemesi yapılır.

Paketleme

Paketlenmiş tablet ürünüleri mühürlü kap ile belirlenen 80 adet miktarına göre paketlenir. Ayrıca şişe dışındaki dış pakete de ek olarak güvenlik etiketi yapıştırılarak kapalı hale getirilir.

Ürün Kataloglarımız

Ürünlerimize ait kataloglarımızı incelemek isterseniz yanda bulunan linklerden indirebilirsiniz. 

Videoyu oynat